Logo og visuel identitet
Iris Isabella Engelund kontaktede os, fordi hun manglede en endegyldig identitet omkring sit geniale forretningskoncept. Hendes virksomhed var at give virksomheder rådgivning om strategiløsninger.
Efter en konsultation med os diskuterede vi, hvordan virksomheden var Win Win for kunden og hende selv. Derfor fandt vi på firmanavnet ‘Win Win Strategy’.
Med det nye navn nu besluttet, havde Iris også brug for en visuel identitet i form af logo og hjemmeside. Vi har designet det nye enkle logo, som giver et klart budskab og kan bruges i forskellige farver. Grunden til at vælge flere farver er, fordi vi også har opdelt hendes strategier i farvesektioner. Iris kunne også bruge disse farvesektioner i andre præsentationsmaterialer.
Projektbilleder







